0 desibel

0 Desibel Neyi İfade Eder?

Kasım 27, 2019 0 ile Makale

Desibel seviyeleri insan sağlığına fizyolojik, piskolojik ve biyolojik olarak etki eder. Peki, 0 desibel neyi ifade eder? Aslına bakarsanız açıklaması oldukça basit. Sıfır desibel ifadesi; İnsan kullanığının duyabileceği en düşük, ses seviyesidir. -Desibel değerleri ise insan kulağı tarafından algılanamaz. Aynı zamanda 85 Desibel ve yukarısı genel olarak insan sağlığına zarar veren ses seviyeleri olarak uzmanlar tarafından kabul edilmiştir.

Bu yüzden doğru ses tasarımına ulaşmak fizyolojik, psikolojik ve biyolojik olarak sizlere katkı sağlayacaktır. Elbette profesyonel bir iş yapmak istiyorsanız sıfır desibel aldığınız kayıtlara muhteşem bir şekilde etki edecektir. Dip sesi tamamen yok ederek yalnızca kayıt almak istediğiniz sesi profesyonel bir şekilde alabilecek; mikrofon karşısında kusursuz bir ses elde edebileceksiniz. Kusursuz akustiğe ulaşmak için doğru ses yalıtımı büyük önem taşır.

0 Desibel Faydaları Nelerdir?

Profesyonel olarak ses ile ilgileniyorsanız. Sağlayacağı faydaları zaten biliyorsunuzdur fakat bu alanda kendinizi geliştirmek için yola çıktıysanız ya da amatör olarak ilgilenmek istiyorsanız faydalarını bilmenizde yarar olacaktır. 0 desibel ‘ in faydaları ise şu şekildedir:

  • İstediğiniz ses tasarım ortamını yaratabilirsiniz.
  • İstediğiniz akustik ortamı tasarlayabilirsiniz.
  • Profesyonel ses kaydı alabilirsiniz.
  • Dış seslerden tamamen arınabilirsiniz.
  • Gürültüden tamamen arınabilirsiniz.
  • Yankıdan tamamen arınabilirsiniz.
0 Desibel Neyi İfade Eder?

Elbette desibel hakkında bilmeniz gereken bir diğer şey ise desibel ‘ in logaritmik bir değer olduğunu bilmelinizdir. Başka bir değişle 1 DB + 1 DB ifadesi 2 DB değerine eşit değildir. Desibel değerleri logaritmik olarak artar. Hesaplamanız gereken birçok faktör bulunur. Bu faktörleri doğru bir şekilde hesaplayarak; ses tasarımını daha iyi bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Elbette hesaplamalar için profesyonel desibel ölçüm aletlerinden yararlanabilirsiniz.

dB A Ne Demek? Bu konu hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Birçok desibel değeri olduğunu biliyor muydunuz? Siz değerli takipçilerimiz için bu konular hakkında birçok içerik hazırladık. Tüm detayları öğrenerek, daha profesyonel bir tasarı gerçekleştirebilirsiniz.

Akustiksungerfiyatlari.net olarak sizlere her zaman birbirinden harika bilgiler ve yüksek kalite standartlarına uygun ürünler sunuyoruz. Daha fazla bilgi almak, uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için dilediğiniz zaman alanında uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz. Eviniz, kurumunuz için en iyi tasarıya ulaşın. 0 Desibel Neyi İfade Eder? konusunda merak ettiğiniz başka şeyler varsa yorum yapmaktan çekinmeyin. ses yalıtımı