bondex-rebonded-foam-sunger-ses-yalitim-izolasyon-malzemesi

Bondex Sünger Nedir?

Kasım 19, 2019 Kapalı ile Makale

Bondex sünger nedir? sorusuna kısa bir yanıt verecek olursak en etkili yakın, eko, ses yutum özelliğini bir arada barındıran sünger tipine bondex sünger denir. Parça süngerlerin birbirlerine sıkıştırılmasıyla, yüksek yoğunluğa ulaşan bu sayede ses dalgalarının yüzey formunda sönümlenmesini sağlayan özel maddelerdir. Ses yalıtım malzemelerinin mihenk taşıdır.

Otomotiv sektöründe, spor malzemelerinde sektörüde, evlerde, inşaat firmalarda, daha birçok alanda karşımıza çıkar. Yüksek ses yalıtım ürünleri kalitesi grubuna giren bu harika ürün, düşük maliyeti sebebiyle pek çok kurum, kişi tarafından tercih edilmektedir. Özel yoğun tasarımı, sıkıştırılmış yapısı ile sesi tam olarak sönümler, dip sesleri, yankıyı tamamen yok eder. Kusursuz akustik tasarıma ulaşma yolunda atılacak en önemli adımlardandır.

Bondex Sünger Çeşitleri Nelerdir?

Klasik bondex süngere ek olarak; bariyerli bondex sünger ve bariyerli akustik bondex sünger bulunur. Kişinin isteğine bağlı olarak kullanılan çeşitler nasıl bir akustik ortam ya da ses yalıtımı istediğine bağlı olarak şekillenir.

Bariyerli bondex süngerler: kalınlık olarak 3m’dir. Ağır epdm bariyeri bünyesinde barındırır. Çeşitli ses izolasyon sistemleri için bir numarılı tercihtir. Gürültüden kurtulmanız için en kestirme yoldur.

Bariyerli akustik bondex süngerler: Dekoratif görünümü, yanmaz özelliği, özel tasarımıyla yüksek kaliteyi arayan kişilerin bir numaralı tercihidir. Konser alanları, tiyatro salonları, sinema salonları, toplantı salonları, stüdyolar, bireysel kullanım açısından fazlasıyla tercih edilmektedir. Peki, standart model hakkında bilgi sahibi misiniz?

Klasik Bondex Sünger

Bondex sünger nedir? sorusunun cevabını yazımızın ilk kısmında vermiştik. Biraz daha detaya inelim. Ağır kurşun bariyerler, kauçuk parçaları, özel ses yalıtım teknolojisinin yardımıyla eşsiz bir ses yalıtım imkanı sunan bu eşsiz malzeme. Kurumsal, bireysel ihtiyaçlarınız için en ekonomik çözümü sunar. Gürültüden, dış seslerden, iç yankılardan, dip seslerden şikayeçiyseniz tüm sorunlarınızı çözecek yegane ürünü bulmuş durumudasınız.

Yoğun seslerin olduğu şehrin iç kesimlerden yaşıyor; araba sesleri, korna sesleri vb. birçok unsurla geceden, gecenin sessizliğinde yararlanamıyorsanız. Evinizi her daim istediğiniz ses kalitesine ulaştırabilirsiniz. Akustik kalite sayesinde yapacağınız işlere daha iyi bir şekilde odaklanmaya başlayacak, daha iyi çözümler üreteceksiniz. Evinizin, iş yerlerinizin konforunu artırmak adına eşsiz bir çözüm sunacaktır.

www.akustiksungerfiyatlari.net olarak siz değerli müşterilerimiz için her daim en kaliteli ürünleri, en uygun fiyatlardan sunuyoruz. Bondex sünger modellerimizle, sunduğumuz hesaplı fiyatlarla fark yaratıyoruz. Eviniz ve iş yerleriniz için en akıllı çözümleri keşfetmek için uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz. Ses ve ısı yalıtımı nedir? sorusu için hazırladığımız eşsiz rehberi keşfedin.